Dock Masters 2024, Sat, 27 Jan 2024 08:30:00 +0100, Energiehaven, Utrecht

Discipline: Boulder
League:
Status: Processed

Description:

Bouldering gym Energiehaven is proud to present Dock Masters 2024 a world class two day bouldering competition on the 27th and 28th of January 2024.


The competition for the Masters category will be held over two days.
It will consist of a 6 boulder qualifying flash round, a World Cup semi-final format (top 20) and a final round, 4+ rule applied (top 6).

There is a €10.000 cash purse (1st €2500, 2nd €1500 and 3rd €1000).
Housing and entry to the competition will be provided for all athletes with a top 40 IFSC boulder World Cup ranking and/or a top 40 World ranking in boulder.
Please contact dockmasters@boulderhalenergiehaven.nl for more information.

Registration: Tickets for participants and spectators will be soon available at WWW.DOCKMASTERS.NL

Om de beste en meest kansrijke NKBV-wedstrijdklimmers de mogelijkheid te bieden om zich te kwalificeren, voor de onder A.5 (Kwalificatiesysteem Internationale Wedstrijden) genoemde wedstrijden is het voor iedere NKBV-wedstrijdklimmer mogelijk zich te plaatsen voor uitzendingen. Ook NKBV-wedstrijdklimmers, die (nog) niet behoren tot een NKBV-topsportprogramma, kunnen zich plaatsen voor een internationale IFSC-wedstrijd of kampioenschap.
De hoogst geëindigde, nog niet geplaatste deelnemer (1 per gender) krijgt een startbewijs toegewezen voor European Cup Boulder.


SCHEDULE

Saturday, January 27th
MEN'S QUALIFICATION
08:30 Masters men's category check-in
09:10 End of Masters men's category check-in
09:15 Technical meeting
09:30 Start of Masters men's category qualification round (flash format / 6 boulders / zone-top)
11:30 End of Masters men's category qualification round (top 20 advance to the semi-final round)

WOMEN'S QUALIFICATION
08:30 Masters women's category check-in
11:30 End of Masters women's category check-in
12:15 Technical meeting
12:30 Start of Masters women's category qualification round (flash format / 6 boulders / zone-top)
14:00 End of Masters women's category qualification round (top 20 advance to the semi-final round)

DINNER
18:00 Dinner time
19:30 End of Dinner

SEMI FINALS
18:00 Isolation opens for Masters category semi-final round
18:30 Isolation closes / technical meeting
20:00 Start of Masters category semi-final round
22:15 End of Masters category semi-final round
22:30 Masters semi-final results
23:00 Gym closes

Sunday, January 28th
MASTERS FINALS
17:30 Isolation opens for Masters final round
18:00 Isolation closes / technical meeting
18:45 Masters finalists presentation
19:00 Start of Masters final round
21:00 End of Masters final round
21:30 Awards & Party



All Ages (Women)

Number of competitors: 26

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 26

# Name Bib number Nat. Team
1 Ysa Rakestraw 1
2 Lisa Klem 2
3 Mirabelle Brunswick 3
4 Urška Repušič 4
5 Scarlett Gauthier 5
6 Ingrid Kindlihagen 6
7 Amber Schiffeleers 7
8 Valissya May 8
9 Julija Kruder 9
10 Miriam Diez Luengo 10
11 Doenja Sinke 11
12 Tess van Altena 12
13 Tiba Vroom 13
14 Stasa Gejo 15
15 Camilla Moroni 16
16 Laura Rogora 17
17 Elnaz Rekabi 18
18 Cloe Coscoy 19
19 Tessa Robichon 20
20 Lynn van der Meer 21
21 Winona Lei 22
22 Klaar van den Beuken 24
23 Regina Storå 25
24 Evdoxia Kallia 26
25 Sunniva Eik Haave 27
26 Jessica Pilz 28
# Name Bib number Nat. Team
1 Ysa Rakestraw 1
2 Lisa Klem 2
3 Mirabelle Brunswick 3
4 Urška Repušič 4
5 Scarlett Gauthier 5
6 Ingrid Kindlihagen 6
7 Amber Schiffeleers 7
8 Valissya May 8
9 Julija Kruder 9
10 Miriam Diez Luengo 10
11 Doenja Sinke 11
12 Tess van Altena 12
13 Tiba Vroom 13
14 Stasa Gejo 15
15 Camilla Moroni 16
16 Laura Rogora 17
17 Elnaz Rekabi 18
18 Cloe Coscoy 19
19 Tessa Robichon 20
20 Lynn van der Meer 21
21 Winona Lei 22
22 Klaar van den Beuken 24
23 Regina Storå 25
24 Evdoxia Kallia 26
25 Sunniva Eik Haave 27
26 Jessica Pilz 28
# Name Bib number Nat. Team
1 Ysa Rakestraw 1
2 Lisa Klem 2
3 Mirabelle Brunswick 3
4 Urška Repušič 4
5 Scarlett Gauthier 5
6 Ingrid Kindlihagen 6
7 Amber Schiffeleers 7
8 Valissya May 8
9 Julija Kruder 9
10 Miriam Diez Luengo 10
11 Doenja Sinke 11
12 Tess van Altena 12
13 Tiba Vroom 13
14 Stasa Gejo 15
15 Camilla Moroni 16
16 Laura Rogora 17
17 Elnaz Rekabi 18
18 Cloe Coscoy 19
19 Tessa Robichon 20
20 Lynn van der Meer 21
21 Winona Lei 22
22 Klaar van den Beuken 24
23 Regina Storå 25
24 Evdoxia Kallia 26
25 Sunniva Eik Haave 27
26 Jessica Pilz 28
# Name Bib number Nat. Team
1 Ysa Rakestraw 1
2 Lisa Klem 2
3 Mirabelle Brunswick 3
4 Urška Repušič 4
5 Scarlett Gauthier 5
6 Ingrid Kindlihagen 6
7 Amber Schiffeleers 7
8 Valissya May 8
9 Julija Kruder 9
10 Miriam Diez Luengo 10
11 Doenja Sinke 11
12 Tess van Altena 12
13 Tiba Vroom 13
14 Stasa Gejo 15
15 Camilla Moroni 16
16 Laura Rogora 17
17 Elnaz Rekabi 18
18 Cloe Coscoy 19
19 Tessa Robichon 20
20 Lynn van der Meer 21
21 Winona Lei 22
22 Klaar van den Beuken 24
23 Regina Storå 25
24 Evdoxia Kallia 26
25 Sunniva Eik Haave 27
26 Jessica Pilz 28
# Name Bib number Nat. Team
1 Ysa Rakestraw 1
2 Lisa Klem 2
3 Mirabelle Brunswick 3
4 Urška Repušič 4
5 Scarlett Gauthier 5
6 Ingrid Kindlihagen 6
7 Amber Schiffeleers 7
8 Valissya May 8
9 Julija Kruder 9
10 Miriam Diez Luengo 10
11 Doenja Sinke 11
12 Tess van Altena 12
13 Tiba Vroom 13
14 Stasa Gejo 15
15 Camilla Moroni 16
16 Laura Rogora 17
17 Elnaz Rekabi 18
18 Cloe Coscoy 19
19 Tessa Robichon 20
20 Lynn van der Meer 21
21 Winona Lei 22
22 Klaar van den Beuken 24
23 Regina Storå 25
24 Evdoxia Kallia 26
25 Sunniva Eik Haave 27
26 Jessica Pilz 28
# Name Bib number Nat. Team
1 Ysa Rakestraw 1
2 Lisa Klem 2
3 Mirabelle Brunswick 3
4 Urška Repušič 4
5 Scarlett Gauthier 5
6 Ingrid Kindlihagen 6
7 Amber Schiffeleers 7
8 Valissya May 8
9 Julija Kruder 9
10 Miriam Diez Luengo 10
11 Doenja Sinke 11
12 Tess van Altena 12
13 Tiba Vroom 13
14 Stasa Gejo 15
15 Camilla Moroni 16
16 Laura Rogora 17
17 Elnaz Rekabi 18
18 Cloe Coscoy 19
19 Tessa Robichon 20
20 Lynn van der Meer 21
21 Winona Lei 22
22 Klaar van den Beuken 24
23 Regina Storå 25
24 Evdoxia Kallia 26
25 Sunniva Eik Haave 27
26 Jessica Pilz 28
28-01-2024 22:30
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Stasa Gejo 15 SRB T1Z1 T1Z1 T3Z3 T4Z1 T1Z1 T1Z1 6T6z 11 8 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T3Z1 4T4z 6 4 T1Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 4T4z 5 5 1000.0
2 Camilla Moroni 16 ITA T1Z1 T1Z1 T3Z2 T2Z1 T1Z1 T1Z1 6T6z 9 7 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T9Z9 4T4z 12 12 T3Z1 T2Z2 T1Z1 T4Z1 4T4z 10 5 805.0
3 Jessica Pilz 28 AUT T1Z1 T2Z2 T5Z3 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T6z 11 9 T1Z1 T1Z1 T3Z1 T3Z2 4T4z 8 5 T5Z5 T2Z1 T1Z1 T2Z1 4T4z 10 8 690.0
4 Julija Kruder 9 SLO T1Z1 T2Z1 T5Z4 Z1 T1Z1 T1Z1 5T6z 10 9 T1Z1 Z4 T2Z1 T3Z2 3T4z 6 8 Z1 T2Z1 T1Z1 Z1 2T4z 3 4 610.0
5 Elnaz Rekabi 18 IRI T1Z1 T3Z3 T4Z2 T5Z2 T1Z1 T1Z1 6T6z 15 10 T2Z1 T2Z1 T6Z4 T3Z1 4T4z 13 7 Z1 Z1 T2Z1 Z1 1T4z 2 4 545.0
6 Laura Rogora 17 ITA T1Z1 T3Z3 T1Z1 Z3 T1Z1 T1Z1 5T6z 7 10 T1Z1 T1Z1 Z1 T1Z1 3T4z 3 4 Z3 Z7 T2Z2 1T3z 2 12 495.0
7 Lisa Klem 2 NED T1Z1 T1Z1 Z1 T1Z1 T1Z1 4T5z 4 5 T2Z1 Z3 T1Z1 T4Z2 3T4z 7 7 455.0
8 Ingrid Kindlihagen 6 NOR T1Z1 T2Z1 T2Z1 Z2 T1Z1 T2Z2 5T6z 8 8 T1Z1 Z1 T5Z2 T3Z1 3T4z 9 5 415.0
9 Lynn van der Meer 21 NED T1Z1 T4Z4 T5Z3 T2Z2 T1Z1 T1Z1 6T6z 14 12 T1Z1 Z1 Z2 T2Z2 2T4z 3 6 380.0
10 Amber Schiffeleers 7 NED T1Z1 T2Z2 T4Z4 Z2 T1Z1 T1Z1 5T6z 9 11 T2Z1 Z3 Z1 T2Z2 2T4z 4 7 350.0
11 Sunniva Eik Haave 27 NOR T1Z1 T2Z2 T3Z3 Z1 T1Z1 T1Z1 5T6z 8 9 T4Z2 Z1 Z2 T2Z2 2T4z 6 7 325.0
12 Valissya May 8 BUL T1Z1 T3Z3 T2Z2 Z1 T1Z1 T2Z2 5T6z 9 10 T1Z1 Z4 Z1 T5Z2 2T4z 6 8 300.0
13 Evdoxia Kallia 26 GRE T1Z1 T4Z4 T2Z2 Z1 T2Z2 T1Z1 5T6z 10 11 T2Z2 T2Z2 2T2z 4 4 280.0
14 Cloe Coscoy 19 USA T1Z1 T1Z1 T4Z3 Z2 T1Z1 T1Z1 5T6z 8 9 T2Z1 Z2 Z3 Z2 1T4z 2 8 260.0
15 Urška Repušič 4 SLO T1Z1 Z5 Z2 T1Z1 T5Z5 3T5z 7 14 T1Z1 Z3 Z7 1T3z 1 11 240.0
16 Tiba Vroom 13 NED T1Z1 Z2 Z3 T1Z1 T1Z1 3T5z 3 8 T2Z2 Z2 Z4 1T3z 2 8 220.0
17 Doenja Sinke 11 NED T3Z1 T1Z1 T5Z4 T2Z1 T2Z2 5T5z 13 9 T5Z1 Z3 Z1 1T3z 5 5 205.0
18 Tessa Robichon 20 NED T3Z1 Z3 Z5 T1Z1 T3Z1 3T5z 7 11 T1Z1 Z1 1T2z 1 2 185.0
19 Regina Storå 25 NOR Z4 Z2 T4Z1 T2Z1 T2Z2 3T5z 8 10 Z1 Z5 Z1 0T3z 0 7 170.0
20 Miriam Diez Luengo 10 ESP T1Z1 Z2 T1Z1 T2Z2 3T4z 4 6 Z2 Z1 0T2z 0 3 155.0
21 Ysa Rakestraw 1 NED T1Z1 Z2 T2Z2 T4Z1 3T4z 7 6 145.0
22 Tess van Altena 12 NED T1Z1 T1Z1 Z4 2T3z 2 6 130.0
23 Klaar van den Beuken 24 NED Z1 T1Z1 1T2z 1 2 120.0
24 Mirabelle Brunswick 3 CAN Z4 T3Z3 1T2z 3 7 105.0
25 Scarlett Gauthier 5 CAN Z2 T4Z3 1T2z 4 5 95.0
26 Winona Lei 22 MAC Z1 Z4 0T2z 0 5 84.0

All ages (Men)

Number of competitors: 34

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 34

# Name Bib number Nat. Team
1 Roko Sipsma 51
2 Slav Kirov 52
3 Dimitar Dimitrov 53
4 Andrés Vila 55
5 Lucas Avello 56
6 Jayden Stekelenburg 57
7 Edvards Gruzitis 58
8 Hurşit İbrahim Kiliç 60
9 Leo Avezou 61
10 Sergio Verdasco 62
11 Slava Krasnoperov 63
12 Twan Heuff 64
13 Boyan Kirov 65
14 Mateus Belotto 66
15 Paul Brand 67
16 Roy Lei 68
17 Don van Laere 69
18 Stijn van Utteren 70
19 Youri van der Stap 71
20 Philip Abadjiev 72
21 Jesse Honkoop 73
22 Mathieu Ternant 74
23 Tedyano Sordam 76
24 Matthew Cousins 77
25 Pavlo Vekla 78
26 Ruben van der Neut 79
27 Briq Middelburg 80
28 Jens de Louw 81
29 Luuk Spaargaren 82
30 Gregor Vezonik 83
31 Alberto Ginés López 84
32 Arthur Ternant 86
33 Mickael Mawem 87
34 Xavier Trip 88
# Name Bib number Nat. Team
1 Roko Sipsma 51
2 Slav Kirov 52
3 Dimitar Dimitrov 53
4 Andrés Vila 55
5 Lucas Avello 56
6 Jayden Stekelenburg 57
7 Edvards Gruzitis 58
8 Hurşit İbrahim Kiliç 60
9 Leo Avezou 61
10 Sergio Verdasco 62
11 Slava Krasnoperov 63
12 Twan Heuff 64
13 Boyan Kirov 65
14 Mateus Belotto 66
15 Paul Brand 67
16 Roy Lei 68
17 Don van Laere 69
18 Stijn van Utteren 70
19 Youri van der Stap 71
20 Philip Abadjiev 72
21 Jesse Honkoop 73
22 Mathieu Ternant 74
23 Tedyano Sordam 76
24 Matthew Cousins 77
25 Pavlo Vekla 78
26 Ruben van der Neut 79
27 Briq Middelburg 80
28 Jens de Louw 81
29 Luuk Spaargaren 82
30 Gregor Vezonik 83
31 Alberto Ginés López 84
32 Arthur Ternant 86
33 Mickael Mawem 87
34 Xavier Trip 88
# Name Bib number Nat. Team
1 Roko Sipsma 51
2 Slav Kirov 52
3 Dimitar Dimitrov 53
4 Andrés Vila 55
5 Lucas Avello 56
6 Jayden Stekelenburg 57
7 Edvards Gruzitis 58
8 Hurşit İbrahim Kiliç 60
9 Leo Avezou 61
10 Sergio Verdasco 62
11 Slava Krasnoperov 63
12 Twan Heuff 64
13 Boyan Kirov 65
14 Mateus Belotto 66
15 Paul Brand 67
16 Roy Lei 68
17 Don van Laere 69
18 Stijn van Utteren 70
19 Youri van der Stap 71
20 Philip Abadjiev 72
21 Jesse Honkoop 73
22 Mathieu Ternant 74
23 Tedyano Sordam 76
24 Matthew Cousins 77
25 Pavlo Vekla 78
26 Ruben van der Neut 79
27 Briq Middelburg 80
28 Jens de Louw 81
29 Luuk Spaargaren 82
30 Gregor Vezonik 83
31 Alberto Ginés López 84
32 Arthur Ternant 86
33 Mickael Mawem 87
34 Xavier Trip 88
# Name Bib number Nat. Team
1 Roko Sipsma 51
2 Slav Kirov 52
3 Dimitar Dimitrov 53
4 Andrés Vila 55
5 Lucas Avello 56
6 Jayden Stekelenburg 57
7 Edvards Gruzitis 58
8 Hurşit İbrahim Kiliç 60
9 Leo Avezou 61
10 Sergio Verdasco 62
11 Slava Krasnoperov 63
12 Twan Heuff 64
13 Boyan Kirov 65
14 Mateus Belotto 66
15 Paul Brand 67
16 Roy Lei 68
17 Don van Laere 69
18 Stijn van Utteren 70
19 Youri van der Stap 71
20 Philip Abadjiev 72
21 Jesse Honkoop 73
22 Mathieu Ternant 74
23 Tedyano Sordam 76
24 Matthew Cousins 77
25 Pavlo Vekla 78
26 Ruben van der Neut 79
27 Briq Middelburg 80
28 Jens de Louw 81
29 Luuk Spaargaren 82
30 Gregor Vezonik 83
31 Alberto Ginés López 84
32 Arthur Ternant 86
33 Mickael Mawem 87
34 Xavier Trip 88
# Name Bib number Nat. Team
1 Roko Sipsma 51
2 Slav Kirov 52
3 Dimitar Dimitrov 53
4 Andrés Vila 55
5 Lucas Avello 56
6 Jayden Stekelenburg 57
7 Edvards Gruzitis 58
8 Hurşit İbrahim Kiliç 60
9 Leo Avezou 61
10 Sergio Verdasco 62
11 Slava Krasnoperov 63
12 Twan Heuff 64
13 Boyan Kirov 65
14 Mateus Belotto 66
15 Paul Brand 67
16 Roy Lei 68
17 Don van Laere 69
18 Stijn van Utteren 70
19 Youri van der Stap 71
20 Philip Abadjiev 72
21 Jesse Honkoop 73
22 Mathieu Ternant 74
23 Tedyano Sordam 76
24 Matthew Cousins 77
25 Pavlo Vekla 78
26 Ruben van der Neut 79
27 Briq Middelburg 80
28 Jens de Louw 81
29 Luuk Spaargaren 82
30 Gregor Vezonik 83
31 Alberto Ginés López 84
32 Arthur Ternant 86
33 Mickael Mawem 87
34 Xavier Trip 88
# Name Bib number Nat. Team
1 Roko Sipsma 51
2 Slav Kirov 52
3 Dimitar Dimitrov 53
4 Andrés Vila 55
5 Lucas Avello 56
6 Jayden Stekelenburg 57
7 Edvards Gruzitis 58
8 Hurşit İbrahim Kiliç 60
9 Leo Avezou 61
10 Sergio Verdasco 62
11 Slava Krasnoperov 63
12 Twan Heuff 64
13 Boyan Kirov 65
14 Mateus Belotto 66
15 Paul Brand 67
16 Roy Lei 68
17 Don van Laere 69
18 Stijn van Utteren 70
19 Youri van der Stap 71
20 Philip Abadjiev 72
21 Jesse Honkoop 73
22 Mathieu Ternant 74
23 Tedyano Sordam 76
24 Matthew Cousins 77
25 Pavlo Vekla 78
26 Ruben van der Neut 79
27 Briq Middelburg 80
28 Jens de Louw 81
29 Luuk Spaargaren 82
30 Gregor Vezonik 83
31 Alberto Ginés López 84
32 Arthur Ternant 86
33 Mickael Mawem 87
34 Xavier Trip 88
28-01-2024 22:30
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Arthur Ternant 86 FRA T1Z1 T1Z1 T1Z1 T3Z1 T1Z1 T3Z3 6T6z 10 8 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 4T4z 4 4 T7Z7 Z1 T2Z1 Z2 2T4z 9 11 1000.0
2 Alberto Ginés López 84 ESP T1Z1 T1Z1 T1Z1 Z1 T1Z1 T4Z3 5T6z 8 8 T1Z1 T7Z6 T4Z1 T2Z1 4T4z 14 9 T10Z10 T1Z1 Z1 Z3 2T4z 11 15 805.0
3 Slav Kirov 52 BUL T1Z1 T3Z2 T2Z2 Z1 T3Z1 T1Z1 5T6z 10 8 T2Z2 T3Z2 T4Z1 T1Z1 4T4z 10 6 T4Z4 T1Z1 Z1 2T3z 5 6 690.0
4 Slava Krasnoperov 63 POL T4Z4 T2Z2 T4Z1 T1Z1 T4Z1 5T5z 15 9 T4Z1 T3Z2 T1Z1 T3Z1 4T4z 11 5 T7Z7 T2Z1 Z1 2T3z 9 9 610.0
5 Don van Laere 69 NED T3Z3 T2Z2 T4Z3 T1Z1 T5Z2 T1Z1 6T6z 16 12 T1Z1 T3Z3 T1Z1 T3Z1 4T4z 8 6 T9Z9 Z1 T1Z1 2T3z 10 11 545.0
6 Gregor Vezonik 83 SLO T1Z1 T1Z1 T2Z1 T2Z1 T1Z1 T1Z1 6T6z 8 6 T1Z1 T2Z2 T2Z2 T2Z1 4T4z 7 6 T1Z1 Z1 Z1 Z4 1T4z 1 7 495.0
7 Leo Avezou 61 FRA T1Z1 T2Z2 T1Z1 Z1 T1Z1 T5Z1 5T6z 10 7 T1Z1 T2Z2 Z1 T1Z1 3T4z 4 5 455.0
8 Mickael Mawem 87 FRA T3Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z1 6T6z 9 6 T1Z1 T6Z5 Z1 T1Z1 3T4z 8 8 415.0
9 Mathieu Ternant 74 FRA T3Z1 T1Z1 T4Z4 Z1 T1Z1 T1Z1 5T6z 10 9 T2Z2 T1Z1 T4Z1 3T3z 7 4 380.0
10 Boyan Kirov 65 BUL T2Z2 T3Z2 Z1 Z2 T3Z2 T1Z1 4T6z 9 10 T5Z5 T5Z3 T1Z1 3T3z 11 9 350.0
11 Paul Brand 67 NED T1Z1 T3Z3 T3Z2 Z2 T2Z1 T2Z2 5T6z 11 11 T1Z1 Z5 Z1 T2Z1 2T4z 3 8 325.0
12 Edvards Gruzitis 58 LAT T2Z1 T1Z1 T3Z2 Z1 Z1 Z2 3T6z 6 8 T1Z1 Z1 T3Z3 2T3z 4 5 300.0
13 Sergio Verdasco 62 ESP T2Z2 Z5 T1Z1 Z2 T2Z1 T1Z1 4T6z 6 12 Z1 T3Z3 T3Z1 2T3z 6 5 280.0
14 Matthew Cousins 77 GBR T3Z2 T4Z4 Z1 T2Z1 T1Z1 4T5z 10 9 Z5 Z4 Z2 T1Z1 1T4z 1 12 260.0
15 Briq Middelburg 80 NED T1Z1 Z1 Z2 Z2 Z1 1T5z 1 7 T7Z7 Z6 Z4 1T3z 7 17 240.0
16 Andrés Vila 55 ESP Z3 T4Z4 Z5 Z2 Z2 1T5z 4 16 T7Z4 Z1 1T2z 7 5 220.0
17 Tedyano Sordam 76 NED T4Z3 T3Z3 T5Z2 Z1 Z1 Z4 3T6z 12 14 Z3 Z7 Z3 Z1 0T4z 0 14 205.0
18 Jens de Louw 81 NED Z5 T2Z2 Z3 T3Z1 Z1 2T5z 5 12 Z9 Z12 Z3 Z1 0T4z 0 25 185.0
19 Jesse Honkoop 73 NED T2Z2 Z1 T4Z2 2T3z 6 5 - Z1 0T1z 0 1 170.0
20 Pavlo Vekla 78 UKR Z3 T5Z2 T2Z2 2T3z 7 7 - Z1 0T1z 0 1 155.0
21 Roko Sipsma 51 NED T5Z3 Z1 Z1 Z4 1T4z 5 9 145.0
22 Luuk Spaargaren 82 NED Z5 Z1 T2Z1 1T3z 2 7 130.0
23 Twan Heuff 64 NED Z4 T3Z1 Z5 1T3z 3 10 120.0
24 Hurşit İbrahim Kiliç 60 TUR Z3 T2Z2 1T2z 2 5 105.0
25 Youri van der Stap 71 NED Z4 Z1 Z1 Z2 0T4z 0 8 95.0
26 Stijn van Utteren 70 NED Z3 Z2 Z3 0T3z 0 8 84.0
27 Jayden Stekelenburg 57 NED Z4 Z1 Z4 0T3z 0 9 73.0
28 Mateus Belotto 66 BRA Z1 Z1 0T2z 0 2 63.0
29 Philip Abadjiev 72 BUL Z4 Z4 0T2z 0 8 56.0
30 Ruben van der Neut 79 NED Z5 Z5 0T2z 0 10 48.0
31 Xavier Trip 88 NED Z1 0T1z 0 1 42.0
32 Dimitar Dimitrov 53 BUL Z2 0T1z 0 2 33.0
32 Roy Lei 68 MAC Z2 0T1z 0 2 33.0
32 Lucas Avello 56 BRA Z2 0T1z 0 2 33.0